בס"ד

דוד לוי, מלווה לצמיחה אישית, בעל ניסיון של 15 שנים.

קבלה, אימון אישי NLP פרקטישינר, מוסמך כמאפשר בשיטת "העבודה" (ביירון קייטי).

מתוך הניסיון שלי פיתחתי שיטה שקראתי לה "לחיות באמת".

סדרת מפגשים שיאפשרו לך להתחבר למשאבים שלך, למהות הפנימית, לחיות את החיים באמת!

טלפון

0547329138

פייסבוק

הפרופיל שלי

דוא״ל

david.levi151@gmail.com

ווטס-אפ

054-732-9138

האתר שלי

https://www.lichyot.co.il/

בס"ד

מה זה "לחיות באמת"? 

ל"לחיות באמת" יש שתי משמעויות. 

המשמעות הראשונה היא היכולת להסיר מתוכנו את כל מה שלא אמת, כלומר כל הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו ומאמינים להם. המחשבות והאמונות שמובילות לרגשות שליליים כמו חרדה, פחדים, כעסים ותסכולים, שיפוטיות ורגשות אשמה – כל הסבל שקיים בחיים שלנו.

המשמעות השנייה של "לחיות באמת" היא פשוט לחיות את החיים במלוא עוצמתם…באמת! כמו להיות "שיכור ולא מיין..". חיים של חיבור למשאבים, ליכולות ולפוטנציאל שגלום בתוך כל אחד מאיתנו.  (איזה כיף…!)

אני מאמין שתהליך יחד איתי בשיטת "לחיות באמת" יוביל אותך – 

  • להיות מחובר לרצון האמיתי שלך.

  • לממש את עצמך ולהתחבר לעוצמה ולמשאבים שקיימים בך.

  • לחבר אותך לשמחה, לאמונה ולחיים מלאים.

  • להשתחרר מסבל ורגשות שליליים

  • למצוא את הדבר שמדויק לך.

המלצות

רוצה להמליץ על דוד לוי , יועץ, תומך ,עוזר ומרומם,  "מרים מאשפות דל…"   

דוד עזר לי למצוא את הרצון העצמי ההערכה והאמונה בעצמי. הוא מחזק ונותן תמיכה  עוטפת וכלים מצוינים להחזיר את הרצון והאמון ביכולות שלי ולמקד מה הסיפור האמיתי שלי בחיים. תודה מכל הלב! מומלץ לכל אדם! כולנו זקוקים למטפלים כמו דוד שילוו אותנו ויתנו לנו ראיה שונה ואחרת על החיים .גילי קינן

דוד ליווה אותי בתקופה שבה הייתי בצומת דרכים בחיים. שחוקה ממקצוע ההוראה ומחפשת כיוון חדש להתקדם אליו. התהליך שעברתי עם דוד עזר לי מאד לדייק מה אני רוצה באמת, מה חשוב לי, מה האמונות הסיפורים והפחדים שתוקעים אותי. היום הכיוון ברור לי, מרגישה הקלה והתרגשות לקראת השלב הבא בחיים. ענת ל'

היי דוד, רציתי לספר לך שבזכות הטיפול שלך אני מרגישה נהדר וסוף סוף אחרי הרבה זמן יש לי הרגשה טובה. תודה לך!! אתה מתנה!! אילנה ק'

התהליך שעברתי עם דוד העצים אותי ביותר. חדרנו לשכבות הכי עמוקות של הנפש. נכנסנו לפרטי פרטים שלעולם לא חושבים עליהם כשכועסים. .למדתי להבין שיש הרבה שכבות של מודעות של תובנות והכי הכי הבנתי שלצד השני יש מערכת מורכבת של תובנות שלא חשבתי שניתן בכלל לראות. למדתי לקבל את החיים אחרת! היה תהליך מטורף! דויד אתה סבלני ומאוד מאוד יצירתי ומבין עניין כמובן . סמדר איל

בס"ד  

                           מה היא  שיטת העבודה ?

בזמנים של חרדה ודיכאון פחד וכעס ,שיטת העבודה ,שיטה מהפכנית שאותה פיתחה בירון קיטי מסייעת בידנו לחשוף את טבעה של התודעה האנושית ,ומלמדת אותנו כיצד אנו יכולים להסיר מעלינו את עול הסיפורים והאמונות שאימצנו לחינו ומאפשרת לכל אחד מאתנו להשתחרר מנטל המחשבות והסבל שמכבידים על חיינו ולהיות חופשיים ברגע זה.

אנחנו סובלים רק כשאנו מאמינים במחשבות שמתווכחות עם מה שיש.

 כשההכרה צלולה לגמרי, "מה שיש" הוא מה שאנחנו רוצים. אם אתם רוצים שהמציאות תהיה שונה מכפי שהיא, עדיף שתנסו ללמד חתול לנבוח – תנסו ותנסו, ובסוף החתול יביט בכם ויגיד, "מיאו". הרצון שהמציאות תהיה שונה הוא חסר-תוחלת.

אבל אם תשימו לב, תיווכחו שמחשבות כאלה חולפות במוחכם עשרות פעמים ביום, חלקן הגדול הן מחשבות אוטומטיות. "אנשים צריכים להיות נחמדים יותר". "ילדים צריכים להתנהג יפה". "בעלי, או אשתי, צריכים להסכים איתי". "אני צריכה להיות רזה יותר (או יפה יותר או מצליחה יותר)". מחשבות אלה הן ביטויים שונים לרצון שהמציאות תהיה שונה ממה שהיא. ואז פתאום אנו מוצאים את עצמנו מול התמודדות עם מחשבות טורדניות ומחשבות מטרידות. אתם צודקים, זה נשמע מדכא. כל מתח וקשיים שאנחנו חשים הם תוצאה של הוויכוח עם מה שיש.

אנשים שאינם מכירים את העבודה אומרים לי לעתים קרובות, "אבל זה יפחית מכוחי, אם אפסיק להתווכח עם המציאות. אם פשוט אקבל את המציאות, אהפוך לאדם פסיבי. אולי אפילו אאבד את הרצון לפעול." אני עונה להם בשאלה: "האם אתה יודע בוודאות שזה נכון?" מה מחזק יותר: "הלוואי שלא היו מפטרים אותי," או "פיטרו אותי; מה אני יכול לעשות עכשיו בנדון?"

"העבודה" מגלה שהדבר שלדעתך לא היה צריך לקרות, כן היה צריך לקרות. הוא היה צריך לקרות כי הוא קרה, ושום מחשבות שבעולם לא ישנו זאת. אין זה אומר שעליך למחול על כך או להסכים לכך. העבודה מלמדת אתכם כיצד להתמודד עם מחשבות. פירוש הדבר רק שביכולתך לראות דברים בלי להתנגד אליהם וללא הבלבול שהמאבק הפנימי שלך יוצר. איש אינו רוצה שהילדים שלו יחלו, איש אינו רוצה להיות מעורב בתאונת-דרכים, אך כשדברים כאלה קורים, ההתמודדות איתם קשה, אך הוויכוח הנפשי איתם אינו מועיל. אנחנו יודעים שהוא לא יועיל, ובכל זאת מוצאים עצמנו שוב ושוב מול התמודדות עם מחשבות טורדניות, כיוון שאלו דפוסי ההתנהגות שלנו ואיננו יודעים כיצד לשנותם.

אני אוהבת את מה שיש לא משום שאני אדם רוחני, אלא כיוון שכואב לי כשאני מתווכחת עם המציאות. אנו יודעים שהמציאות טובה בדיוק כפי שהיא, כי כאשר אנו מתווכחים איתה, אנו חווים מתח ותסכול, סבל וכאב. אנחנו לא מרגישים טבעיים או מאוזנים. כשמפסיקים להתנגד למציאות, הפעולה נעשית פשוטה, זורמת, נעימה ונטולת פחד. אני משתדלת לאמץ חשיבה חיובית כדרך לחיים.

התעסקו רק בעניינים שלכם

אני מצאתי רק שלושה סוגי "עניינים" ביקום: שלי, שלך ושל אלוהים (פירוש המילה אלוהים מבחינתי הוא "המציאות". המציאות היא אלוהים, כי היא שלטת. לכל מה שמחוץ לשליטתי, לשליטתך או לשליטתו של כל אחד אחר, אני קוראת עניינו של אלוהים).

חלק גדול מן הסטרס שאנו חווים נובע מהעובדה שאנו מתעסקים בעניינים לא שלנו.

 

כשבראשי עוברות מחשבות דוגמת "אתה צריך למצוא עבודה, אני רוצה שתהיה מאושר, אתה צריך להגיע בזמן, אתה צריך לדאוג לעצמך יותר," אני מתעסקת בעניינים שלך. כשאני מודאגת בקשר לרעשי אדמה, לשיטפונות, למלחמה, או מועד המוות שלי, אני מתערבת בענייניו של אלוהים. אם במחשבתי אני מתעסקת בענייניך או בענייניו של אלוהים, התוצאה היא פירוד. נוכחתי בכך בראשית 1986, כשהתעסקתי בענייניה של אמי, עם מחשבה כמו: "אמא שלי צריכה להבין אותי." מיד חוויתי בדידות. הבנתי כי בכל הפעמים בחיי שבהן הרגשתי פגועה או בודדה, התעסקתי בעניינים של מישהו אחר.

אם אתה חי את חייך ובאותו זמן גם אני חיה, במחשבות שלי, את חייך – מי חי את חיי שלי? ההתעסקות שלי בעניינים שלך מונעת ממני להיות בעניינים שלי. אני נפרדת מעצמי ותוהה מדוע החיים שלי לא מסתדרים.

לחשוב שאני יודעת מהו הטוב ביותר בשביל מישהו אחר – זה להיות מחוץ לעניינים שלי. גם אם אני עושה זאת בשם האהבה, זוהי יהירות לשמה. התוצאה היא מתח, חרדה ופחד. האם אני יודעת מה נכון בשבילי? זה, ורק זה, העסק שלי. על כך עליי לעבוד, לפני שאני מנסה לפתור לאדם אחר את הבעיות שלו.

אם תבינו את שלושת סוגי העניינים בעולם כך שתוכלו להתעסק רק בעניינים שלכם, חייכם ישתחררו באופן שאינו ניתן לשיעור. בפעם הבאה שתרגישו מתח, לחץ או אי-נוחות, שאלו את עצמכם בעניינים של מי אתם מתעסקים במחשבות שלכם, ויכול להיות שתפרצו בצחוק! השאלה עשויה להחזיר אתכם לעצמכם. ייתכן שתבינו כי מעולם לא הייתם ממש נוכחים, כי לאורך כל חייכם חייתם במחשבות שלכם את ענייניהם של אנשים אחרים. עצם ההבחנה בכך שאתם עסוקים בענייניו של מישהו אחר עשויה להחזיר אתכם אל העצמי הנפלא שלכם, ולעזור לכם לגלות את שמחת החיים ואת יכולת ההנאה מהחיים הטמונה בכם.

לאחר שתתרגלו זאת זמן מה, יכול להיות שתיווכחו לדעת שגם לכם אין שום עניינים ושחייכם מתנהלים מעצמם באופן מושלם, ותצליחו לגלות את השלווה.

לקבל את המחשבות שלנו בהבנה

מחשבות אינן מזיקות אלא אם כן מאמינים בהן. לא המחשבות גורמות סבל, אלא ההיקשרות ( attachment ) למחשבות. היקשרות למחשבה פירושה שאנו מניחים שהיא אמיתית מבלי לחקור. אמונה היא מחשבה שנקשרנו אליה, לעתים לשנים רבות.

רוב האנשים חושבים שהם מה שהמחשבות שלהם מספרות להם לגביהם. יום אחד הבחנתי שאינני נושמת – אני ננשמת. לאחר מכן נוכחתי לדעת, לתדהמתי, שאני גם לא חושבת – אלא למעשה נחשבת, ושחשיבה איננה דבר אישי. האם אתם מתעוררים בבוקר ואומרים לעצמכם, "אני חושב שהיום לא אחשוב"? מאוחר מדי: אתם כבר חושבים! מחשבות פשוט צצות. הן באות משום מקום וחוזרות לשום מקום, כמו עננים הנעים בשמים ריקים. הן באות כדי לחלוף, לא כדי להישאר. אין בהן כל נזק, גם אם הן מחשבות טורדניות או מחשבות שליליות, עד שאנו נקשרים אליהן כאילו הן אמת.

איש לא הצליח מעולם לשלוט בחשיבה שלו, אף שיהיו אנשים שיספרו לכם שהם הצליחו. אני אינני מרפה מהמחשבות שלי – אני פוגשת אותן בהבנה, והן מרפות ממני.

מחשבות הן כמו משב הרוח, או העלים על העצים, או טיפות-הגשם המטפטפות. הן מופיעות סתם כך, ובאמצעות חקירה פנימית אפשר להתיידד איתן. האם הייתם מתווכחים עם טיפת-גשם? טיפות-גשם אינן משהו אישי, וגם מחשבות אינן כאלה. אם תקבלו מחשבות שליליות כלשהן המעוררות כאב בהבנה, בפעם הבאה שהן יופיעו אולי תמצאו שהן מעניינות. מה שהיה פעם סיוט הוא כעת רק משהו מעניין. כשאותן מחשבות טורדניות יופיעו שוב, אולי תחשבו שהן מצחיקות. בפעם אחרת אולי כבר כלל לא תבחינו באותן מחשבות שליליות. זה הכוח הטמון בלאהוב את מה שיש.

פלא-נט